O nás

O nás

kyanid

Českokrumlovská rocková kapela.
Kořeny v rock´n rollu, zvuk současné Ameriky.
Česká rock´n rollová jednička se nebojí být sexy.

Kyanid u zdi

Feri
František Ciml

zpěv, kytara, akustická kytara, looper, foukací harmonika

Feri Ciml
fericiml

Johann
Jan Pingitzer
basa, zpěv

Johann Pingitzer pingi_bassist

Dolík
Martin Dolanský
klávesy, zpěv, akordeon

Martin Dolík Dolanský dollyk8

Kejši
Jiří Kejšar
bicí

Jirka Kejšar kejshi

BIO

Od talentových soutěží přes festivalová pódia až po vlastní pořad v rádiu.

Kyanidi vstoupili na scénu v roce 2012 jako mladá senzace s průměrným věkem členů 16 let. V průběhu prvních dvou let uspěli hned v několika talentových soutěžích, což znamenalo příležitost představit se na velkých akcích.

Na dvě turné s Vypsanou fixou hned navázalo turné s Wohnouty a hraní na velkých festivalech jako Rock for People, Sázavafest nebo Přeštěnice, kde od té doby hrají pravidelně. Následovaly sezóny plné koncertů se zajímavými jmény jako Krucipusk, Mandrage, Imodium nebo UDG.

V roce 2013 vyšel první videoklip Blonďatá ze stejnojmenného alba, následován singlem a videoklipem Jak moc bych si přál. Videoklipy zaznamenaly slušný ohlas na YouTube a na Óčku.

O rok později získali Kyanid 3. místo v kategorii Objev roku v anketě Žebřík.

Zatím poslední album Dny se zdály jiné z roku 2016 je dostupné online na streamingových službách a na YouTube ve formě lyric videí.

Od  roku 2017 působí zpěvák Feri a basák Johann na Radiu HEY, kde dvakrát týdně moderují Polední show a jednou týdně autorský pořad Kyanidoviny.

Kapela pokračuje v koncertování na klubových akcích a letních festivalech, k nimž přibyl například i rumunský Banát. Feri vystupuje s písničkami Kyanidu také samostatně za doprovodu akustické kytary a looperu.

videa z koncertů >>    hudba >>    pro pořadatele >>

Kyanid na trávě